Pięć ich wyjątkowych cech:
1. RÓŻNORODNOŚĆ - jeden typ maszyny, ale setki modeli dotyczących rozmaitej tematyki, z innymi atrakcjami, mechanizmami, celami i zasadami zdobywa- nia punktów.
2. EFEKTOWNY WYGLĄD – kolorowe urządzenie niepodobne do niczego innego, które świeci i błyska, gra i mówi.
3. UNIWERSALNA ROZRYWKA, która szybko wciąga prawie każdego, bez wzglę- du na wiek, upodobania, hobby, temperament, zawód i płeć.
4. Można grać samemu, pojedynkować się, albo rywalizować w trójkę lub nawet czwórkę. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by grających było jeszcze więcej, tylko wtedy konieczna jest formuła turnieju.
5. Dla jednych to coś nowego i jednocześnie fajny oldschool. Dla innych nostal- giczny powrót do dawnych lat. Dla wszystkich świetna zabawa i gwarantowane emocje. A to zaledwie część powodów sprawiających, że maszyny te są 3idealną atrakcją eventu, spotkania branżowego, okolicznościowego, zlotu bądź imprezy integracyjnej, prezentacji czy wszelkiego innego rodzaju grupowego wydarzenia.

FLIPPERY – GRY Z PRZESZŁOŚCIĄ I Z PRZYSZŁOŚCIĄ

 

FLIPPER (org. PINBALL) to elektromechaniczna maszyna do grania. W największym skrócie zabawa polega na trafianiu metalową kulką przy pomocy specjalnych łapek w rozmaite cele rozmieszczone na polu gry. Tak więc to pozornie banalna gra zręcznościowa, jednak jest na tyle niezwykła i żywotna, że ma za sobą blisko 70-letnią historię, a korzenie sięgające XVII wieku i odcisnęła swe piętno na masowej kulturze. I właśnie wraca!

 

Na czym jeszcze polega ich niepowtarzalność?
• Flippery dają się szybko poznać i polubić, bo każdemu uda się wywalczyć jakiś wynik, coś zaliczyć, coś osiągnąć, gdzieś trafić.
• Ogólne zasady i sposób gry są zawsze takie same, ale każdy model flippera jest inny, inaczej zdobywa się punkty. Odkrywanie co znajduje się na polu gry, jak działa oraz do czego służy to przyjemność sama w sobie.
• W świecie coraz bardziej wirtualnym i cyfrowym to autentyczny, „analogowy” automat, a w nim prawdziwe kulki, łapki i mechanizmy.
• Zasady działania nie zmieniły się od prawie siedemdziesięciu lat! Nie było takiej potrzeby, gdyż nadal się one sprawdzają, choć oczywiście flippery wraz z postępem techniki stawały się coraz bardziej skomplikowane.
• To nie kolejna knajpiana rozrywka w rodzaju bilardu, piłkarzyków, darta czy cymbergaja, które są powszechne od lat.
• W przeciwieństwie do wymienionych gier istnieją setki modeli flipperów dotyczących przeróżnych tematów! Dla przykładu są one poświęcone sportom i grom, science fiction, fantasy, muzyce i innym. Ich renesans właśnie trwa - najlepszy dowód to materiał z „Faktów” TVN-u. Albo inny - ile o zaprzyjaźnionym z nami klubie w Nowym Jorku donosiły nie tylko popularne media w USA, bo także specjalistyczne media biznesowe zwróciły uwagę na ich comeback.

My te maszyny znamy jak nikt. I uwielbiamy! Dlatego od lat propagujemy je poprzez Polskie Stowarzyszenie Flipperowe oraz turnieje, zwłaszcza Mistrzostwa Polski w Grze na Flipperach (relacje: polsatowski TV Play i TVN). Postanowiliśmy otworzyć pierwszy w Polsce klub im poświęcony – Printimus Pinball. Zapraszamy Państwa do niego.Możemy też dostarczyć każdą ilość flipperów pod każdy adres.

Flipper to ZJAWISKO niezwykłe, nic więc dziwnego, że pojawia się w filmach, w tym tak specyficznych jak musical czy teledysk, reklamach (i to nie byle jakich np. Pepsi bądź BMW Mini) oraz na najróżniejszych pokazach, widowiskach etc. Flippery bywają inspiracją filmowców jak w tych krótkich, żartobliwych obrazach o „ludzkim flipperze” czy zmieniającym Nowy Jork w gigantyczny flipper. Notabene pomogliśmy stworzyć pierwszy polski wideoklip, w którym maszyny te odgrywają ważną rolę.